سفارش تبلیغ
صبا ویژن
تاریخ : شنبه 92/6/30 | 6:6 عصر | نویسنده : رضا
پرسپولیس علیه اشتباهات قهرمانی، فیلم مستند می سازد

ارتش سرخ دات کام :

تجربه ثابت کرده که نامه های اعتراض باشگاه ها به اشتباهات داوری راه به جایی نمی برد، چرا که در غیر اینصورت پرسپولیس نباید با مشکلات داور رو به رو می شد.

پرسپولیسی ها قصد دارند شکایتی را علیه قهرمانی برای سازمان لیگ و کمیته داوران ارسال کنند، این درحالی است که شنیده می شود ، تهیه فیلمی مستند از اشتباهات داوری قهرمانی در بازیهای پرسپولیس هم در دستور کار قرار دارد.

اوج اعتراض های سرخپوشان به داوری قهرمانی در بازی دربی برگشت به سال قبل بر می گردد که قریب به اتفاق کارشناسان از نادیده گرفته شدن دو پنالتی و بعضی از آنها از دیده نشدن سه پنالتی برای سرخپوشان سخن گفتند.

اشتباه قهرمانی در بازی شب گذشته، همچنین پرسپولیس را به یاد بازی با سپاهان در نیمه نهایی جام حذفی برابر سپاهان در زمان دوره اول سرمربیگری مصطفی دنیزلی انداخته است.

در آن دیدار پرسپولیس با یک گل از حریف خود پیش بود که با اعلام یک پنالتی مشکوک در دقیقه 80 توسط قهرمانی بازی به تساوی یک بر یک کشید و سپاهانی ها تیم درهم ریخته پرسپولیس که از مشکلات مالی به شدت رنج می برد و قبل از بازی در آن صحبت از اعتصاب بود در وقت اضافه 4 بر یک شکست دادند.تاریخ : شنبه 92/6/30 | 2:58 عصر | نویسنده : رضا
در مورد سوت های جنجالی یک داور : پدیده ای به نام محسن قهرمانی

ارتش سرخ دات کام :

 هنوز سوت پایان بازی سپاهان و پرسپولیس به صدا در نیامده بود که معتبرترین کارشناس داوری فوتبال ایران در صفحه اجتماعی اش نوشت : (( هم پنالتی اشتباه بود، هم کارت قرمز.))  همین یک جمله برای کارشناسی این بازی کافی بود.

هر چند لازم نبود کارشناس برجسته داوری باشی تا بتوانی حدس بزنی شاهکار محسن قهرمانی در بازی دیروز یک اشتباه مرگبار بود.این البته برای ما که این سال ها عادت کرده ایم که محسن قهرمانی را متمایز از دیگر داوران ببینیم چندان عجیب نیست. چه ان زمان که همه از گوش های شنوای این داور صحبت می کردند و خودش هم باورش شده بود که واقعا حرف های پشت دیوار را هم می شنود چه وقتی که منصور ابراهیم زاده سرمربی وقت ذوب آهن او را مخترع داوران نامید که برای خودش قوانینی جدای از دیگران دارد.حالا یکبار دیگر محسن قهرمانی – این داور اخموی مشهدی- نه نهفته بعد از آخرین قضاوت پخش مستقیمش بار دیگر حاشیه ساز می شود. در این جا نگاهی داریم به سوت های حاشیه ساز این داور.

استقلال – سایپا سال  1382 : رونمایی از گوش های شنوای محسن قهرمانی

لیگ سوم در ایستگاه سوم. دو تیم استقلال و سایپا با قضاوت محسن قهرمانی به مصاف هم رفتند.دقیقه 60 بازی این محسن قهرمانی بود که در حرکتی عجیب دست به جیب پشتش برد و کارت قرمز را به علیرضا نیکبخت واحدی- ستاره آن روزهای استقلال- نشان داد. تصمیم جنجال سازی که باعث شد تا محسن قهرمانی نامش بر سر زبان بیفتد. از آن روز بود که یک داور چهره شد. نامش بارها و بارها بر سر زبان ها چرخید. او همان هفته در برنامه نود پرده از رازی برداشت که تا سال ها سوژه خوبی برای گزارشگران تلویزیون بود. او در برنامه نود اعلام کرد گوش های فوق العاده قوی ای دارد و حرف های بازیکنان را از فاصله دور می شنود.ادعایی که هیچوقت صحت و سقم ان به صورت علمی ثابت نشد. اما باعث جنجال های زیادی شد.

استقلال- سپاهان سال 1383 : توصیه جنجال ساز

یک سال بعد باز هم کارت قرمز محسن قهرمانی جنجالی دیگر را در لیگ رقم زد.رضا غیاثی ریئس وقت کمیته داوران- ترجیح داده بود بازی حساس استقلال و سپاهان را به شاگرد جوانش بسپارد. او قبل از بازی به قهرمانی توصیه کرده بود قوانین را کامل اجرا کند و به بازیکنان سخت بگیرد. در یک صحنه علی سامره بعد از اینکه قهرمانی سوتش را به نشانه آفساید به صدا در آورد شوت محکمی به سمت دروازه زد. این آقای داور بود که توصیه استاد و ریئسش را عمل کرد و او را با کارت زرد جریمه کرد. کارت زردی که او را دو اخطاره می کرد و بلافاصله کارت قرمز آقای داور را جلوی چشمان بهت زده اش می دید.سامره ادعا می کرد در شلوغی فریاد تماشاگران صدای سوت داور را نشنیده اما جنجال بزرگ در راه بود. همان هفته محسن قهرمانی در برنامه نود از ریئسش گله کرد که از او حمایت نکرده. چرا که غیاثی ادعا کرده بود رفتار قهرمانی بچه گانه بود و نمی بایست به سامره اخطار می داد. او دومین جنجال داوری اش را اینگونه رقم زد.
 
استقلال – سایپا سال : 1385 : همیشه پای گوش یک داور درمیان است
 
باز هم گوش های شنوای آقای داور جنجال دیگری به پا کرد. بازی استقلال و سایپا دو سال بعد از اخراج جنجالی نیکبخت اینبار نوبت سیاوش اکبرپور بود تا قربانی گوش های شنوای محسن قهرمانی شود. او در حالی که بازی در جریان بود بدون اینکه خطایی رخ داده باشد بازی را قطع کرد و به سمت سیاوش اکبرپور رفت و کارت قرمزش را به او نشان داد. باز هم همان توجیه همیشگی. قهرمانی ادعا کرد باز هم گوش هایش به وظیفه تاریخی خود عمل کرده و شنیده که اکبرپور به او توهین کرده. اما قسمت جالب نمایشنامه هنگامی بود که این داور از وسط زمین به سمت نیمکت سایپا دوید و دروزاه بان ذخیره سایپا را اخراج کرد. گوش های آقای داور در حالی که 60 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی فریاد می زدند از فاصله 50 متری صدای دروازه بان ذخیره سایپا را شنیده بود. بعد از ان بازی بود که قهرمانی ادعا کرد او حتی از پشت دیوار هم می تواند پچ پچ دیگران را بشنود.

پرسپولیس- سپاهان نیمه نهایی جام حذفی: چشمای آقا مصطفی رو گریان کردی محسن

پرسپولیس مصطفی دنیزلی دستش از قهرمانی در لیگ کوتاه شده بود و همه امیدش به قهرمانی جام حذفی بود. آن ها در ورزشگاه آزادی در حضور صد هزار تماشاگر خودی به مصاف سپاهان رفتند. مجسن قهرمانی داوری که آن روزها با اضافه وزن شدیدی مواجه بود قضاوت این بازی حساس را برعهده داشت. بازی تا دقیقه 86 با یک گل به سود پرسپولیس در جریان بود. 4 دقیقه زمتن لازم بود تا قرمزها خود را در فینال جام حذفی ببینند. اما در این لحظه مهاجم سپاهان در محوطه جریمه سرنگون می شود. داور که از صحنه دور است در سوتش می دمد. هیچکس نمی داند قهرمانی چکار می خواهد بکند. اما در میان چشمان حیرت زده صد هزار تماشاگر و دستانش را به سمت نقطه پنالتی نشانه می گیرد. پنالتی سپاهان گل می شود و بازی به وقت اضافه می کشد. در وقت اضافی سپاهانی ها سه گل دیگر به پرسپولیس می زنند و دست دنیزلی از جام کوتاه می شود. تماشاگران محسن قهرمانی را عامل اصلی حذف تیم شان می دادنند. او تا مدت ها کابوس هواداران پرسپولیس بود. هر بار که نامش برای بازی پرسپولیس اعلام می شد همه هواردان پرسپولیس این بازی را به یاد می آوردند. بازی ای که هیچوقت از یاد پرسپولیسی ها محو نمی شود.

استقلال- ذوب آهن سال 1387 : داور مخترع

در حالی که بازی تا اواسط نیمه دوم صفر بر صفر در جریان است عیسی اندوی دروازه بان ذوبی ها توپ را در دستانش نگه داشته. هنگامی که قصد ضربه زدن به آن را دارد ناگهان داور بازی در سوتش می دمد. بهت و حیرت دروازه بان دوب اهن نشان می دهد که از تصمیم داور تعجب کرده. اما این داور بازی است که خطای شش ثانیه دروزاه بان را گرفته. اعتراض ذوبی ها ره به جایی نمی برد و داور در تصمیمش مصر است.خطای پر حاشیه ای که سرنوشت بازی را عوض می کند و همان توپ وارد دروزاه سبرقباهای اصفهانی می شود تا استقلال این بازی را ببرد. بعد از پایان بازی این منصور ابراهیم زاده بود که داور را یک مخترع نامید که دوست دارد متفاوت از دیگران جلوه کند. برای اینکه نام داور را حدس بزنید لازم نیست خیلی به مغزتان فشار بیاورید. او محسن قهرمانی بود. داوری که این سال ها تصمیمات جنجالی اش همیشه تیتر اول بود.

مس کرمان- راه اهن سال 1387 : محسن، از نوع قهرمانی اش

وقتی کمیته داوران اسامی داورانش را اعلام کرد قرار بود محسن ترکی قاضی بازی مس و راه آهن باشد اما آن داوری که سوت بازی را به صدا درآورد تنها یک شباهت به محسن ترکی داشت. او نیز نام کوچکش محسن بود. داور بلند بالا و تنومندی که دیگر هیچ شباهتی به محسن ترکی نداشت.ترکی که یک روز قبل از بازی بیمار شده بود به اجبار کمیته داوران همشهری اش – محسن قهرمانی را جایگزین او کرده بود.

در یک صحنه بازیکن مس در محوطه جریمه به زمین خورد و داور به نشانه پنالتی در سوتش دمید. اما صحنه اهسته خلاف تصمیم قهرمانی را نشان می داد. هیچ برخوردی بین بازیکن راه اهن با مهاجم مس صورت نگرفته بود. پناتی اشتباه قهرمانی مسی ها را یک بر صفر جلو انداخت

در دقایق پایانی بازی بازیکن راه اهن توپی را به دروازه راه آهن سانتر می کند. مهاجم راه اهن بدون اینکه مدافعی از مس مانع حرکتش شود با سر توپ را وارد دروازه مس می کند تا گل مساوی به ثمر برسد. امتا سوت داور همه را میخکوب می کند تصمیم قهرمانی مبنی بر خطای مهاجم راه اهن در حالی که معتقد بود او با دست گل زده سر و صدای زیادی به پا می کندو تصمیمی که حتی احتیاج به صحنه آهسته هم نبود تا به اشتباه بودنش پی ببری.آه نفته محمود یاوری سرمربی راه اهن در برنامه نود اعلام کرد در بازی بعدی با روبان مشکی به زمین می آیند تا اینگونه اعتراض ان را به تصمیم های جنجالی داور نشان دهند.

داماش- ملوان سال 1390 : فحش بدی خطا نمی گیرم. قانون هجدهم

(( تا وقتی که تماشاگراتون فحش میدن خطا نمی گیرم)) این شاید تاریخی ترین جمله ای باشد که محسن قهرمانی در یک بای بر زبان اورده. جمله ای که خود او نیز در برنامه نود آن را تایید کرد و گفت بخاطر اینکه تماشاگران رشتی به او فحاشی می کرده اند عمدا برای تیم شان خظا نمی گرفته. جمله ای که علاوه بر اینکه باز هم او را در صدر جدول حاشیه سازان قرار می دهد دو ماه محرومیت را برایش به همراه دارد .
همان کارشناس داوری در پایان نوشته اش توصیه ای هم به این داور می کند. هوشنگ نصیرزاده معتقد است قهرمانی دیگر برای پرسپولسی ها قضاوت نکند . چرا که قضاوت های او همیشه با جنجال برای این تیم همراه بوده است. راستی داربی پارسال را هم باید به این لیست بلند بالا اضافه کنیم. جایی که پرسپولیسی ها دو پنالتی سوخته از قهرمانی طلبکار هستند.تاریخ : جمعه 92/6/29 | 10:3 عصر | نویسنده : رضا
قهرمانی کار خودش را کرد / شکست پرسپولیس 10 نفره مقابل سپاهان

ارتش سرخ دات کام :

در ادامه هفته دهم لیگ برتر سپاهان از ساعت 20 به مصاف تیم پرسپولیس رفت که بازی با نتیجه 2 بر صفر به سود سپاهان به پایان رسید.

بازی شروعی جنجالی داشت و محسن قهرمانی داور مسابقه در دقیقه چهار مسابقه میثم حسینی مدافع پرسپولیس را با کارت قرمز مستقیم اخراج کرد.

حسینی روی مهاجم تیم سپاهان مرتکب خطای پنالتی شده بود.

ضربه پنالتی را هادی عقیلی در دقیقه پنجم به گل تبدیل کرد که داور دستور تکرار ضربه را داد که عقیلی در مرتبه دوم هم پنالتی را گل کرد.

در نیمه دوم بازیکنان پرسپولیس با وجود یک بازیکن کمتر تلاش زیادی برای تغییر نتیجه انجام دادند اما این تلاش ثمری نداشت و بازیکنان سپاهان نیز بازی را کنترل کردند و از موقعیت های گلزنی خود نتوانستند استفاده کنند. در عوض این تیم سپاهان بود که در دقیقه 90+4 توسط امید جهان عالیان به گل دوم رسید. سپاهان با این برد 18 امتیازی شد و به رده سوم صعود کرد و پرسپولیس با 17 امتیاز چهارم شد. این سومین باخت سرخپوشان تهرانی در این فصل است.

قهرمانی به امید ابراهیمی و محمد غلامی از سپاهان هم کارت زرد نشان داد.

آخرین دیدار هفته بین دو تیم مس کرمان و استقلال باید برگزار شود که به دلیل صعود استقلال به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به زمان دیگری موکول شد.

ترکیب سپاهان:
رحمان احمدی، هادی عقیلی، شجاع خلیل زاده، علی حمودی، احسان حاج صفی( از دقیقه73 امین جهان عالیان)، امید ابراهیمی، محمدعلی احمدی، حسین پاپی، اروین بولکو، محمد غلامی( از دقیقه 78 آرش افشین) و جالوویچ( 90+2 یعقوب کریمی).
سرمربی: زلاتکو کرانچار

ترکیب پرسپولیس:
نیلسون، محسن بنگر، سیدجلال حسینی، میثم حسینی، حسین ماهینی، مهرداد کفشگری، قاسم دهنوی( از دقیقه 75 هادی نوروزی)، محمدرضا خلعتبری، امید عالیشاه، سیدمهدی سیدصالحی(از دقیقه 68 رضا نورمحمدی) و پیام صادقیان( از دقیقه 46 یونس شاکری)
سرمربی: علی داییتاریخ : پنج شنبه 92/6/28 | 3:30 عصر | نویسنده : رضا
برگزاری آخرین تمرین پرسپولیس پیش از بازی سپاهان/آسیب دیدگی جزیی نیلسون و تمرین سانتر از جناحین و شوتزنی

ارتش سرخ دات کام :

خرین تمرین تیم پرسپولیس پیش از بازی مقابل سپاهان برگزار شد.

سرخپوشان از ساعت 10:30 صبح روز پنجشنبه آخرین تمرین خود پیش از ترک تهران برای بازی با سپاهان را پشت درهای بسته درفشی فر برگزار کردند.

*در این تمرین،بازیکنان پرسپولیس زیر نظر کادر فنی سانتر از جناحین و شوتزنی را تمرین کردند.

*محمد نوری همچون روز چهارشنبه به صورت جداگانه تمرین کرد.

*در یکی از بخش های تمرین در قسمت سانتر از جناحین،نیلسون در اثر برخورد با رضا نورمحمدی از ناحیه سر دچار آسیب دیدگی جزیی شد و تحت مداوا قرار گرفت.به همین دلیل برای ضربات بعدی که از جناحین سانتر می شد،علیرضا حقیقی درون دروازه پرسپولیس قرار گرفت.

*یک پیک موتوری بسته ای که شامل لباس بود برای محمد رضا خلعتبری آورده بود و پس از پایان تمرین به او تحویل داد.

*4 هوادار خانم از پشت درهای بسته درفشی فر و به سختی تمرین را تماشا کردند.

*سعید شیرینی،سرپرست پرسپولیس از حاضران در تمرین بود.تاریخ : پنج شنبه 92/6/28 | 3:15 عصر | نویسنده : رضا
مروری بر تاریخچه بازی های پرسپولیس و سپاهان

ارتش سرخ دات کام :

تیم های پرسپولیس و سپاهان اصفهان از هفته دهم و سیزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر برای بیست و پنجمین بار به مصاف هم می روند.

تیم های پرسپولیس و سپاهان اصفهان از هفته دهم سیزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر روز جمعه برای بیست و پنجمین بار به مصاف یکدیگر خواهند رفت که از 24 دیداری که رو در روی هم بازی کردند 6 برد سهم قرمز پوشان پایتخت 8 برد برای سپاهان و 10 تساوی را کسب کرده اند.

اولین دیدار
برای اولین بار دو تیم روز جمعه 22 بهمن سال 1350 در اصفهان به مصاف هم رفتند که نتیجه آن 1-2 به نفع پرسپولیس تهران بود.

بهترین نتیجه
بهترین نتیجه ای که پرسپولیس مقابل سپاهان کسب کردند 6 بر صفر در سال 1350 بود و بهترین برد سپاهانی ها مقابل قرمز پوشان پایتخت نتیجه 1-4 نیمه نهایی جام حذفی 1386 بود و بازی رفت لیگ برتر هم توانست پرسپولیس را با نتیجه 1-4 شکست دهد.

برترین گلزنان
در دیدار هایی که این دو رقیب دیرینه مقابل هم انجام دادند محمود کریمی و رسول خطیبی با 5 گل برترین گلزنان سپاهانی ها بودند و علی پروین با 4 گل برترین گلزن قرمز پوشان در این دیدارها بودند.

بازی های حساس
سپاهان و پرسپولیس در 31 شهریور 1385 با برتری بر حریفان خود در جام حذفی به فینال بازی ها راه یافتند که بازی رفت در ورزشگاه آزادی برگزار شد، در آن دیدار سرمربی قرمزپوشان آری هان هلندی بود و سرمربی سپاهانی ها لوکا بوناچیچ کروات که آن دیدار در نهایت به ضربات پنالتی کشیده شد و سپاهان توانست با نتیجه 2-4 قهرمان این دوره از مسابقات شود و به لیگ قهرمانان آسیا راه یابد.

بازی حساس دیگری که دو تیم رودرروی هم انجام دادند بازی آخر لیگ هفتم بود که آن دیدار در ورزشگاه آزادی انجام شد و 100000 هزار هوادار قرمز پوش در ورزشگاه حضور داشتند و داور بازی سعید مظفری زاده بود که آن دیدار تا دقیقه 96 طول کشید و سرانجام سپهر حیدری گل پیروزی و قهرمانی پرسپولیس را زد و با نتیجه 2-1 قهرمان لیگ برتر هفتم ایران شد.

دو تیم سپاهان و پرسپولیس در 15 اردیبهشت 92 نیز آخرین دیدار را با یکدیگر در جام حذفی انجام دادند که طبق قرعه کشی بازی در ورزشگاه آزادی انجام شد و در ضربات پنالتی سپاهان با نتیجه 4 بر 2 قهرمان جام حذفی شد.

گفتنی است در حال حاضر پرسپولیس در جدول رده دوم قرار دارد و سپاهان در رده پنجم جدول و در آخرین دیدارشان که در تهران انجام شد پرسپولیس پیروز میدان بود.
بازدید امروز: 96
بازدید دیروز: 103
کل بازدیدها: 111217

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
[ طراح قالب : پیچک ] [ Weblog Themes By : Pichak.net ]
سفارش تبلیغ
Susa Web Tools