سفارش تبلیغ
صبا ویژن
تاریخ : پنج شنبه 92/8/16 | 3:36 عصر | نویسنده : رضا
کی روش 23 بازیکن را به تیم ملی دعوت کرد / 5 پرسپولیسی در لیست تیم ملی

ارتش سرخ دات کام :

بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی و حضور در مسابقات تایلند و لبنان باید روز شنبه 18 آبانماه راس ساعت 17:30 خود را در هتل آزادی به کادر تیم ملی فوتبال معرفی کنند.

اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی به شرح زیر است:

رحمان احمدی، دانیال داوری، حامد لک، حسین ماهینی، مهرداد بیت آشور، سید جلال حسینی، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، مازیار زارع، احسان حاج صفی، یعقوب کریمی، جواد نکونام، رضا حقیقی، آندرانیک تیموریان، محمد نوری، مجتبی جباری، محمدرضا خلعتبری، مسعود شجاعی، قاسم حدادی فر، اشکان دژاگه، علیرضا جهانبخش، کریم انصاری فرد و رضا قوچان نژاد. 

خسرو حیدری و بیک زاده به دلیل مصدومیت در این دو دیدار همراه تیم ملی نخواهند بودتاریخ : چهارشنبه 92/8/8 | 3:3 عصر | نویسنده : رضا

پیامی منتسب به علی کریمی در خصوص خداحافظی فرهاد مجیدی از فوتبال منتشر شده است.

پیام علی کریمی در خصوص خداحافظی فرهاد مجیدی

افراد زیادی در مورد خداحفظی فرهاد مجیدی از فوتبال اظهار نظر کرده اند. نقل قولی نیز از علی کریمی در اینستاگرامی منتسب به وی به شرح زیر منتشر شده است: 

تو این روزای کم ستاره ی فوتبال کشورمون یکی از ستاره های درخشان این فوتبال و دوست عزیزم از فوتبال خداحافظی کرد. 

هرجا که هستی موفق باشی فرهاد مجیدی 
علی کریمی
تاریخ : سه شنبه 92/8/7 | 3:41 عصر | نویسنده : رضا

برنامه این هفته "90" در کنار موضوعات همیشگی، به بررسی مسائل مربوط به مجمع فدراسیون فوتبال پرداخت و موارد مطرح شده در این مجمع را مورد کنکاش قرار داد. این برنامه همچنین با علی کفاشیان درباره مجمع فدراسیون گفت‌وگو کرد.


 

برنامه "90" این هفته مانند همیشه با پخش گزارشی از اتفاقات روی داده در فوتبال ایران در هفته اخیر آغاز شد. مهمترین رویداد این هفته مجمع فدراسیون فوتبال بود که صبح دوشنبه برگزار شد. در بخشی از جلسه، علی کفاشیان در اعتراض به صادق درودگر بر سرش فریاد کشید که عصبانیت او شگفتی همگان را به همراه داشت. همین اتفاق دستمایه شوخی مجری برنامه "90" شد تا بگوید: "عصبانیت آقای کفاشیان چقدر عجیب بود. او را تا به حال اینطور ندیده بودیم!"

با این گزارش و پخش گزیده سه بازی هفته چهاردهم لیگ برتر، برنامه شروع شد و کم کم روند عادی خود را پی گرفت.

به گزارش ایسنا ، برنامه "90" چند هفته ای است که بخشی جدید با نام "ایران 90" را به سایر بخش‌ها اضافه کرده است. در این بخش، از امکانات فوتبالی استان‌های محروم کشور گزارش‌هایی تهیه می‌شود. در بخش "ایران 90" این هفته بخشی از گزارش دو هفته قبل را که درباره استان سیستان و بلوچستان بود، پخش شد. در این بخش از گزارش، مکانی را نشان می‌داد که چند روز قبل در آنجا بین مرزبانان کشور و یک گروه تروریستی درگیری شدیدی رخ داده بود و باعث شهادت 14 تن از مرزبانان شده بود.

"ایران 90" این هفته به استان کردستان اختصاص داشت.

در ادامه زمانی که بحث داوری دیدار استقلال و فولاد پخش می شد، محمد فنایی، کارشناس داوری برنامه پنالتی اعلام شده از سوی داور به سود استقلال را اشتباه دانست. به همین دلیل، میرشاد ماجدی روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: "یک بار هم که داور کار درست را انجام داده است، کارشناس برنامه 90 می گوید اشتباه شده است!"

فنایی هم با تاکید بر این که تصمیم داور اشتباه بوده پیشنهاد کرد که باشگاه استقلال از یک مشاور داوری بهره بگیرد. در داوری فاصله من با شما حداقل 40 سال است پس بهتر است که به نظر من احترام بگذارید. مربی، سرپرست و کارشناس داوری وظیفه خودشان را دارند.

ماجدی درباره احتمال خداحافظی فرهاد مجیدی هم گفت: "با ما در این باره حرفی زده نشده و اگر کاری صورت بگیرد، بر مبنای تشخیص فردی است."

مهمان ویژه : بازیکنی با دست منشوری!

علیرضا نظیف کار، مدافع تیم فوتبال داماش و ملی پوش امید، مهمان ویژه برنامه "90" این هفته بود. این بازیکن در دقایقی که در استودیوی برنامه حضور داشت درباره نحوه شروع فوتبالش، تیم‌هایی که در آنها توپ زده بود، مدیریت باشگاه و مسائلی از این دست صحبت کرد.

در بخشی از گفت‌وگوی فردوسی پور با نظیف کار، از عملکرد امیر عابدینی به عنوان مدیرعامل باشگاه داماش صحبت به میان آمد. فردوسی پور در این لحظه گفت:"حیف است که عابدینی در داماش نباشد. او کلا نقش زیادی در این باشگاه و فوتبال دارد. نقش موثر او در مجمع اخیر فدراسیون فوتبال هم کاملا پررنگ بود. او اصلا استاد "درآوردن" بحث در جلسات است!"

نظیف کار در توضیح نحوه شادی‌های پس از گلش – بوسیدن بازوی دست راست – گفت که روی دستش نام پسرش را خالکوبی کرده و دوست دارد که همه گلهایش را به او تقدیم کند. فردوسی‌پور بلافاصله گفت "پس دستت منشوری است!" نظیف کار هم با خنده پاسخ داد: "لباس آستین بلند می پوشم که دیده نشود!"

موضوع اصلی: مجمع فدراسیون فوتبال و حاشیه های بی شمارش

پس از گذشت بیش از دو ساعت و نیم از آغاز برنامه، بالاخره فیلم مجمع فدراسیون فوتبال برای پخش آماده شد و به این ترتیب بررسی موضوع اصلی برنامه این هفته شروع شد.

پیش از پخش گزارش مجمع اما علی کفاشیان روی خط برنامه آمد و گفت که برگزاری مجمع هیچ مشکلی نداشته است. رئیس مجمع فدراسیون فوتبال، رئیس فدراسیون است و حق رای هم ندارد. وزیر ورزش و جوانان و معاون تربیت بدنی او اعضای مجمع هستند و نبودنشان مشکلی برای برگزاری مجمع ایجاد نمی کند.

سپس گزارش مجمع پخش شد. زمان این گزارش حدود شش دقیقه بود.

کفاشیان در ادامه گفت:"هنگام قرائت گزارش مالی کسی گوش نمی کرد و مدام وسط حرف بازرس ایراد می‌گرفتند. البته من باید از اعضای مجمع و اصحاب رسانه عذرخواهی کنم که عصبانی شدم چون در آن لحظه احساس کردم که کنترل مجمع از دستم خارج شده است."

در ادامه فردوسی‌پور از کفاشیان پرسید که چرا بر خلاف آنچه قبلا گفته بود در این مجمع استعفا نداد؟ رئیس فدراسیون فوتبال پاسخ داد: "گفتم استعفا می دهم اما زمانش را معلوم نکردم. (با خنده) در واقع گفته بودم که اگر مجمع بخواهد تغییری در راس فدراسیون بدهد، آماده ام که با کنار رفتنم دست مجمع را باز بگذارم."

مجری برنامه در ادامه به کفاشیان گفت که او به خوبی و با هوشیاری مجمع فدراسیون را به زمانی موکول کرد که تیم ملی به جام جهانی رفته و بحث برکناری رئیس فدراسیون از دستور کار خارج شد.

فردوسی‌پور همچنین از شیوه انتخاب مهدی تاج به عنوان نایب رئیس دوم فدراسیون که به صورت شفاهی انجام شد انتقاد کرد و گفت شاید به این ترتیب افراد نتوانند برابر تاج رای خود را اعلام کنند.

کفاشیان هم گفت:"حرف شما را قبول دارم اما خواسته اعضای مجمع بود که به دلیل کمبود وقت رای را شفاهی بگیریم."

فردوسی پور در ادامه درباره ممانعت از حضور خبرنگاران در ابتدای جلسه مجمع گفت:"فکر می کنم دلیلش این بوده که گزارش مالی و برنامه بودجه سال آینده دارای نواقصی بوده است."

رئیس فدراسیون فوتبال پاسخ داد:"هنوز منابع تامین بودجه ما کاملا مشخص نیست و به همین دلیل سه برنامه عملی مختلف تدوین کردیم که با هر میزان تامین بودجه بتوانیم یکی از آنها را اجرا کنیم."

در ادامه، اقبال گزینی، کارشناس مالی و اقتصادی ورزش مهمان تلفنی برنامه شد و گفت:"دو بحث وجود دارد؛ یکی عملکرد سال گذشته و دیگری بودجه سال بعد. استانداردهایی وجود دارد، که در کل دنیا معنی دارد. صورت‌های مالی دارای شاخص‌های سه گانه ای هستند که این جا وجود نداشت. اگر صورت‌های کاری به صورت استاندارد تدوین می شد هم باز باید ابتدا به اعضای مجمع داده می شد."

وی ادامه داد: "گزارشی که حسابرس مجمع به اعضا ارائه کرد غیرقانونی بود چون امضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال پای آن نبود. این جزو استانداردهای حسابداری است."

کفاشیان ولی معتقد بود که امضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، الزاما نباید پای صورت مالی فدراسیون وجود می داشت.

گزینی افزود: "مجمع باید برنامه و بودجه سال آینده فدراسیون را تصویب می کرد در حالی که در مجمع چیزی به نام برنامه ارائه نشد و فقط یکسری اعداد و ارقام برای تایید ارائه شد. هیات رئیسه مسئول فدراسیون است و باید درآمد کسب کند و برنامه خرج ها را هم تدوین کند."

این کارشناس اقتصادی ادامه داد:"اسامی تمام کسانی که بودجه را تدوین کرده اند باید در گزارش می‌آمد ولی این گونه نبود. تمام صفحاتش هم باید به امضای هیات رئیسه می سید."

کفاشیان هم در پاسخ به ایرادات گزینی گفت:"26 روز پیش تمام مسائل منهای صورت حساب‌ها را برای اعضای مجمع فرستادیم و آنها اگر ایرادی داشتند باید پیش از مجمع به اطلاع ما می رساندند نه این که در روز مجمع این مسائل را بیان کنند."

گزینی در ادامه گفت: "چون مرجع قانونی بودجه را تایید نکرده است اگر مصوب مجمع می شد هم قابلیت اجرایی نداشت."

وی افزود:"بودجه به صورت رفع تکلیفی تدوین شده چون ارقامی که در آن آمده پسوند مشخصی ندارند و جایی با ریال، جایی با تومان و جایی بدون پسوند آمده اند."

کفاشیان در ادامه خطاب به فردوسی پور گفت: "شما کسی را آورده‌اید به برنامه و از او می خواهید درباره مساله ای صحبت کند در حالی که اطلاعی از آن ندارد!"

فردوسی پور در ادامه گفت:"بر اساس برنامه‌ای که تدوین کرده‌اید، بین جمع بودجه فدراسیون و برآورد هزینه‌ها بیش از 700 میلیون تومان اختلاف هست."

کفاشیان در جواب گفت:"حالا این مساله را شما به ما ببخشید!"

فردوسی پور هم گفت:"مطمئنم دوستان شما کنار هم نشسته‌اند و بودجه را بدون توجه تدوین کرده‌اند."

گزینی در ادامه گفت: "درست این است که درآمدها کمتر از آنچه انتظار می‌رود در نظر گرفته شود و هزینه‌ها بیشتر از آنچه پیش بینی می شود. تدوین اشتباه بودجه باعث شده که فدراسیون با کسری بودجه مواجه شود."

تداوم جنجال در انتخابات یک هیات فوتبال؛ این بار "بوشهر"

کفاشیان درباره جنجال‌های پیش آمده در انتخابات هیات فوتبال استان بوشهر گفت: "نماینده وزارت ورزش در جلسه بود. من اعضای مجمع استان بوشهر را نمی‌شناسم اما مسئولان اجرایی آن استان می‌شناسند. ما مسائل را بررسی کردیم و متوجه شدیم که هیچ مشکلی برای انتخابات وجود نداشته است."

در ادامه محمد دوانی، رئیس سابق هیات فوتبال استان بوشهر گفت:"19 نفر از کسانی که رای دادند قانونی بودند در حالی که طبق قانون حداقل باید 22 نفر از اعضا در انتخابات حضور می داشتند."

در ادامه برنامه هم گزارشی از وضعیت تاسف بار هیات فوتبال استان اصفهان پخش شد. مسئولان هیات فوتبال اصفهان برای قرعه کشی مسابقات لیگ استانی از یک مغازه شش متری در مرکز شهر و کنار یک سبزی فروشی استفاده می کنند! چندی است که مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان به دلیل اختلاف با رئیس هیات فوتبال این استان، درب هیات فوتبال را پلمب کرده است!

در ادامه، صادق رئیسی کیا روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: "صحنه پنالتی بازی ما و پرسپولیس را نشان دادید. ما این فصل در سه بازی از ناحیه داوری لطمه خوردیم. استدعا دارم که دقت بیشتری شود تا این اتفاقات نیفتد."

در پایان برنامه، حاشیه های لیگ دسته یک و مسابقات جام حذفی پخش شد.

سوال مسابقه پیامکی

قهرمان نیم فصل لیگ برتر کدام تیم است؟

1 – پرسپولیس - 64 درصد

2 – تراکتورسازی - 7 درصد

3 – فولاد - 3 درصد

4 - نفت تهران - کمتر از نیم درصد

5 – استقلال - 26 درصد

تعداد شرکت کننده: بیش از 2 میلیون نفر

 

تاریخ : سه شنبه 92/8/7 | 3:33 عصر | نویسنده : رضا

فیفا با همکاری مجله "فرانس فوتبال" نامزدهای دریافت بهترین بازیکن و بهترین مربی فوتبال جهان در سال 2013 را اعلام کرد.


 

23 بازیکن نهایی برای دریافت توپ طلای فوتبال جهان در سال 2013 اعلام شدند.

فیفا 23 بازیکن زیر را برای دریافت توپ طلای سال 2013 اعلام کرد که به شرح زیر است:

گرت بیل (ولز)، ادینسون کاوانی (اروگوئه)، رادامل فالکائو (کلمبیا)، ادن آزار (بلژیک) ، زلاتان ابراهیموویچ (سوئد)، آندرس اینیستا (اسپانیا)، فیلیپ لام (آلمان)، روبرت لواندوفسکی (لهستان)، لیونل مسی (آرژانتین) ، توماس مولر (آلمان)، مانوئل نویر (آلمان) ، نیمار (برزیل) ، مسوت اوزیل (آلمان) ، آندره‌آ پیرلو (ایتالیا) ، فرانک ریبری (فرانسه)، آرین روبن (هلند)، کریستیانو رونالدو (پرتغال)، باستین شوآین اشتایگر (آلمان)، لوئیس سوآرس (اروگوئه) ، تیاگو سیلوا (برزیل) ، یایا توره (ساحل عاج) ، رابین فان پرسی (هلند) و ژاوی (اسپانیا).

فیفا همچنین 10 نامزد دریافت عنوان بهترین مربی سال را نیز اعلام کرد که به شرح زیر است:

1- کارلو آنچلوتی (ایتالیا، پاری سن ژرمن/ رئال مادرید)

2- رافائل بنیتس (اسپانیا، چلسی/ ناپولی)

3- آنتونیو کونته (ایتالیا ، یوونتوس)

4- ویسنته دل بوسکه (اسپانیا، تیم ملی اسپانیا)

5- سر آلکس فرگوسن (اسکاتلند، سابق منچستر یونایتد)

6- یوپ هاینکس (آلمان، سابق بایرن‌ مونیخ)

7- یورگن کلوپ (آلمان، بوروسیادورتموند)

8- ژوزه مورینیو (پرتغال ، رئال مادرید/ چلسی)

9- لوئیس فیلیپه اسکولاری (برزیل، تیم ملی برزیل)

10 – آرسن ونگر (فرانسه، آرسنال)

بهترین بازیکن و مربی فوتبال جهان سیزدهم ژانویه 2014 طی مراسمی در شهر «زوریخ» سوئیس مشخص خواهد شد که در آن بهترین بازیکن فوتبال جهان در سال 2013 ، جایزه «پوشکاش» (زیباترین گل سال) ، جایزه ریاست فیفا و جایزه بازی جوانمردانه به برندگان اهدا خواهد شد.

 

18 بازیکن پرسپولیس مشخص شدند/ خانزاده و مارکو خط خوردند، خلعتبری برگشت

ارتش سرخ دات کام :

علی دایی پس از تمرین امروز پرسپولیس 18 بازیکن خود را برای دیدار مقابل راه آهن مشخص کرد.

در این لیست نیلسون، علیرضا حقیقی، محسن بنگر، سیدجلال حسینی، رضا نورمحمدی، حمیدرضا علی عسگر، حسین ماهینی، میثم حسینی، رضا حقیقی، قاسم دهنوی، محمد نوری، پیام صادقیان، محمدرضا خلعتبری، هادی نوروزی، امید عالیشاه، مهدی سیدصالحی، میلاد غریبی و یونس شاکری حضور دارند.

بازیکنانی مانند خانزاده، عباس زاده، کفشگری (به دلیل اخراج در بازی قبلی)، عابدزاده، رضا محمدی، فرشاد قاسمی، پولادی، غلامرضا رضایی و مارکو از لیست قرمزپوشان برای بازی فردا خط خوردند.

تیم های فوتبال پرسپولیس و راه آهن در چارچوب هفته هجدهم لیگ برتر از ساعت 15 و 30 دقیقه فردا در ورزشگاه تختی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
بازدید امروز: 74
بازدید دیروز: 103
کل بازدیدها: 111195

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
[ طراح قالب : پیچک ] [ Weblog Themes By : Pichak.net ]
سفارش تبلیغ
Susa Web Tools